Agenda

De parochie volgt de NIEUWE kalender en NIET de Juliaanse kalender: Pasen en de van Pasen afhankelijke feesten volgen de ‘oude’ kalender; alle andere feesten, die op een vaste datum vallen, worden tegelijk met de Westerse Kerken gevierd, zoals bijvoorbeeld Kerstmis.

(voor uitleg Paasdatum zie: Waarom valt Orthodox Pasen op een andere datum?)

VERSOEPELING CORONAMAATREGELEN:

De voorzorgsmaatregelen bij de H. Communie blijven voorlopig gehandhaafd.
(Voor een ieder wordt een schone lepel en schone kelkdoek gebruikt).

De heilige diensten worden ook uitgezonden via Youtube. De link van de uitzending wordt aan het begin van de Dienst verzonden via de Facebookpagina en Whatsapp van de parochie.

Men kan de Goddelijke Liturgie tekstueel volgen met de Meezingmap; deze kan men downloaden door op >>hier<< te klikken.

LITURGISCHE AGENDA:

Zondag 26 mei:
4e zondag van Pasen:
De Verlamde
10.10 uur: Urengebed
10.30 uur: Goddelijke Liturgie 

Woensdag 29 mei
Midpinksteren
(Geen Dienst)

Zondag 2 juni
5e zondag van Pasen:
De Samaritaanse
10.00 uur: Doop Dienaresse Gods Laura
11.00 uur: Goddelijke Liturgie 

Zondag 9 juni
6e zondag van Pasen:
De Blindgeborene
10.10 uur: Urengebed
10.30 uur: Goddelijke Liturgie
Aansluitend katechese over de Vaders van Nicea

Donderdag 13 juni
Hemelvaart
10.10 uur: Urengebed
10.30 uur: Feestliturgie 

Zondag 16 juni
zondag na Hemelvaart:
Vaders van Nicea
10.10 uur: Urengebed
10.30 uur: Goddelijke Liturgie 

Zondag 23 juni
Hoogfeest van Pinksteren
10.10 uur: Urengebed
10.30 uur: Goddelijke Liturgie
12.00 uur: Vespers met knielgebeden
Extra collecte voor de noden van Aartsbisdom 

Zondag 30 juni
Allerheiligen
10.10 uur: Urengebed
10.30 uur: Goddelijke Liturgie 

Zondag 7 juli
2e zondag na Pinksteren:
De eerste Leerlingen
10.10 uur: Urengebed
10.30 uur: Goddelijke Liturgie 

Zondag 14 juli
3e zondag na Pinksteren:
De lelien des velds
10.10 uur: Urengebed
10.30 uur: Goddelijke Liturgie 

Vrijdag 19 Juli
Diakenwijding Rodion
10.00 uur: Pontificale Liturgie
12, Rue Daru, Parijs

Zondag 21 juli
4e zondag na Pinksteren:
Hoofdman van Kapernaum
10.10 uur: Urengebed
10.30 uur: Goddelijke Liturgie 

Zondag 28 juli
5e zondag na Pinksteren:
De bezeten zwijnen
10.10 uur: Urengebed
10.30 uur: Goddelijke Liturgie 

Donderdag 1 augustus:
Begin Moeder Godsvasten

Zondag 4 augustus
Viering Hoogfeest Transfiguratie
10.10 uur: Urengebed
10.30 uur: Feestliturgie 

Dinsdag 6 augustus
Hoogfeest Transfiguratie

(Geen Dienst)

Zondag 11 augustus
7e zondag na Pinksteren:
De blinde en de stomme
10.10 uur: Urengebed
10.30 uur: Goddelijke Liturgie 

Donderdag 15 augustus
Hoogfeest Ontslapenis Moeder Gods

(Geen Dienst)

Zondag 18 augustus
Viering Hoogfeest Ontslapenis Moeder Gods
10.10 uur: Urengebed
10.30 uur: Feestliturgie 

Zondag 25 augustus
9e zondag na Pinksteren:
Petrus zinkt
10.10 uur: Urengebed
10.30 uur: Goddelijke Liturgie 

Zondag 1 september
Begin kerkelijk jaar
10e zondag na Pinksteren:
De maanzieke jongen
10.10 uur: Urengebed
10.30 uur: Goddelijke Liturgie 

Zondag 8 september
Hoogfeest Geboorte Moeder Gods
10.10 uur: Urengebed
10.30 uur: Feestliturgie 

Zaterdag 14 september
Hoogfeest Kruisverheffing

(Geen Dienst)

Zondag 15 september
Viering Hoogfeest Kruisverheffing
10.10 uur: Urengebed
10.30 uur: Feestliturgie
Extra collecte voor de kloosters 

Zondag 22 september
13e zondag na Pinksteren:
De slechte wijngaardeniers
10.10 uur: Urengebed
10.30 uur: Goddelijke Liturgie 

Zondag29 september
14e zondag na Pinksteren:
De bruiloftsmaal
10.10 uur: Urengebed
10.30 uur: Goddelijke Liturgie 

Zondag 6 oktober
15e zondag na Pinksteren:
Het grootste Gebod
10.10 uur: Urengebed
10.30 uur: Goddelijke Liturgie 

Zondag 13 oktober
16e zondag na Pinksteren:
De Talenten
10.10 uur: Urengebed
10.30 uur: Goddelijke Liturgie 

Zondag 20 oktober
17e zondag na Pinksteren:
De Kananese vrouw
10.10 uur: Urengebed
10.30 uur: Goddelijke Liturgie 

Zondag 27 oktober
18e zondag na Pinksteren:
Wonderbare visvangst
10.10 uur: Urengebed
10.30 uur: Goddelijke Liturgie 

Zondag 3 november
19e zondag na Pinksteren:
Hebt uw vijanden lief
10.10 uur: Urengebed
10.30 uur: Goddelijke Liturgie 

Zondag 10 november
20e zondag na Pinksteren:
De jongeling van Nain
10.10 uur: Urengebed
10.30 uur: Goddelijke Liturgie 

Vrijdag 15 november
Begin Kerstvasten

Zondag 17 november
21e zondag na Pinksteren:
De Zaaier
10.10 uur: Urengebed
10.30 uur: Goddelijke Liturgie 

Donderdag 21 november
Hoogfeest Tempelgang Moeder Gods

(Geen Dienst)

Zondag 24 november
Viering Hoogfeest Tempelgang Moeder Gods
10.10 uur: Urengebed
10.30 uur: Feestliturgie 

Zondag 1 december
23e zondag na Pinksteren:
De bezeten zwijnen
10.10 uur: Urengebed
10.30 uur: Goddelijke Liturgie 

Zondag 8 december
24e zondag na Pinksteren:
Dochtertje van Jairus
10.10 uur: Urengebed
10.30 uur: Goddelijke Liturgie 

Zondag 15 december
2e zondag voor Kerst
10.10 uur: Urengebed
10.30 uur: Goddelijke Liturgie 

Zondag 22 december
1e zondag voor Kerst
10.10 uur: Urengebed
10.30 uur: Goddelijke Liturgie 

Woensdag 25 december
Hoogfeest van Kerst
10.10 uur: Urengebed
10.30 uur: Feestliturgie
12.00 uur: Agape
Extra collecte voor theologisch instituut St. Serge 

Zondag 29 december
zondag na Kerst
10.10 uur: Urengebed
10.30 uur: Goddelijke Liturgie
Extra Collecte Aartsbisdom